Web Analytics
scris luni, 27.09.2021

Bogdan David a fost reconfirmat director la Apele Române Argeș

Liberalul muscelean Bogdan David a fost reconfirmat în funcția de director al Administrației Bazinale de Apă Argeș – Vedea, de astăzi acesta primind o nouă delegație la conducerea instituției care are în subordine bazinele hidrografice din șapte județe. Consilierul județean Bogdan David (PNL) se află la conducerea ABAAV din data de 17 februarie 2020.

CITEȘTE ȘI: Stocurile europene de gaze, la cel mai redus nivel din ultimul deceniu

Adminsitrația Bazinală de Apă Argeș Vedea are în subordine bazinele hidrografice din județele Argeș, Dâmbovița, Olt, Teleorman, Giurgiu, Călărași, Ilfov și Municipiul București. Instituția are ca scop cunoașterea, protecția, punerea în valoare și utilizarea durabilă a resurselor de apă, monopol natural de interes strategic, precum și administrarea infrastructurii Sistemului de gospodărire a apelor.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...