Medicul oncolog şi fitoterapeut Silvia Mihaela Ilie şi-a plătit ultimul an de rezidenţiat cu Spitalul Câmpulung, în sumă de 15.242 lei, şi a plecat definitiv în Franţa. Asta după ce obţinuse din partea Consiliului Local Câmpulung chiar şi o locuinţă de serviciu, iar din partea spitalului un loc de muncă pentru soţ. Plecată, iniţial, pentru nişte cursuri de specializare, doctoriţa Ilie s-a hotărât să renunţe la miile de pacienţi din zona Muscel şi să rămână ca și oncolog la Institutul de Cancerologie „Gustave Roussy” din Paris. Locul rămas vacant, la Oncologie, a fost luat de către medicul Roxana Rogociu, care se împarte între pacienţii a două spitale, Câmpulung şi Curtea de Argeş. (I.Şt.)
Cod roșu de caniculă în aproape toată țara
Duminică, 16 județe vor fi sub avertizare Cod roșu. Este vorba de județele Satu Mare, Maramureș,...



0 Comentarii