Joia trecută, la Cercul Militar din Piteşti a avut loc Conferinţa anuală a Asociaţiei Naţionale a Veteranilor de Război – Filiala Argeş. Evenimentul condus de gen. br. în rezervă Stan Niţu, preşedinte al A.N.V.R. Argeş, s-a desfăşurat sub denumirea „111 ani de la instituirea titlului de veteran de război”, titlu conferit pentru prima dată, prin decret regal, de către regele Carol I în 1902. Cu acest prilej, prefectul Cristian Soare, primarul comunei Bogaţi, Ion Gârleanu şi preşedintele Asociaţiei Cadrelor Militare în Retragere şi Rezervă – Filiala Argeş, Alexandru Ţânţarcu au fost onoraţi cu titlul „Legitimaţia Veteran de Onoare” a A.N.V.R. De asemenea, au mai fost acordate „Diplome de excelenţă ale Asociaţiei Naţionale a Veteranilor de Război”. Printre cei cărora le-au fost conferite astfel de diplome numărându-se, pe lângă mai mulţi veterani şi cadre militare în rezervă, și săptămânalul Jurnalul de Argeş sau Casa de Pensii. Ionuţ BURCEA
Fetiță înecată la un cunoscut strand din București, în timp ce părinții petreceau la masă
Un incident șocant s-a petrecut pe 26 iunie la un cunoscut ștrand din București. O fețiță de numai...



0 Comentarii