Web Analytics
scris miercuri, 19.08.2020

Argeșeni prinși de jandarmi că transportau ilegal material lemnos, amendați!

Jandarmii argeșeni au participat ieri, 18.08.2020, la o acțiune comună de control cu lucrători din cadrul Direcției Silvice Argeș.

## Sancționați cu 8.000 de lei
În cadrul acestei acțiuni, au fost identificate, pe raza Ocolului Silvic Topoloveni, în comuna Călinești nouă persoane, care transportau material lemnos de foc cu atelaje hipo, fără a avea aviz de însoțire.

Cele nouă persoane, printre care și doi minori, au fost sancționate cu amenzi în valoare totală de 8.000 lei, conform Legii 171/2010.
Totodată, cantitatea de 4 metri cubi de material lemnos a fost ridicată în vederea confiscării și predată Ocolului Silvic Topoloveni.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...