Un argeșean este în topul jucătorilor de tenis de câmp la numai șase ani

de | 13.03.2021 13:46 | Actualitate, Sport

Tedi Serban este câmpulungeanul care la doar 4 luni de la debut a reușit să ajungă în topul celor mai talentați jucători de tenis de la categoria de juniori. Înscris la Clubul Ceramus Câmpulung, la numai 6 ani, Tedi a câștigat în de la începutul anului 2021 și până în prezent trei titluri de campion al unor competiții de juniori, unde a reușit să ajungă până în finală, desfășurată la Brașov. Progresul lui Tedi a fost unul impresionant, căci la debutul său, în primele meciuri desfășurate la Pitești, acesta a înregistrat numai înfrângeri. Evoluția sa a fost evidentă, căci acesta a câștigat apoi 3 din 4 meciuri la care a participat în ultima perioadă.