Web Analytics
scris miercuri, 10.03.2021

O femeie a ajuns la spital în urma accidentului de la Mihăești

Un accident rutier s-a petrecut între un camion de 7,5 tone și un autoturism la Mihăești, pe DN 73, miercuri-10 martie. Traficul nu a fost blocat, dar a fost înregistrată o victimă, neîncarcerată, cooperantă, de aproximativ 46 de ani, care a acuzat dureri la coloană. Echipajul de prim ajutor i-a acordat îngrijiri medicale, după care victima a fost transportată la spital pentru mai multe investigații medicale.

Citește și Gunoi aruncat pe geam, în Pitești. Familie amendată de două ori într-o săptămână

Au intervenit pompierii cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD de prim ajutor calificat. Militarii au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor. Sursă: ISU Argeș.

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...