Zece medalii au obţinut sportivii de la CSM Piteşti la Campionatul Naţional de Judo

de | 20.10.2022 12:40 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut a avut loc la Turnu-Severin finala Campionatului Național Ne-waza Judo. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut nu mai puțin de zece medalii. Astfel, la Under 13, Darius Deaconescu a obținut medalia de aur la categoria 42 kg, David Nourescu a luat medalia de argint la categoria 60 kg și Yanis Anghelina a ocupat poziția a treia la categoria 42 kg.
De asemenea, la Under 15, medaliile de aur au revenit sportivilor Alin Tudor, la categoria 38 kg, Patricia Staicu, la categoria 52 kg și Rareș Neacșu, la categoria +66 kg.
Argintul a fost adjudecat de Patricia Staicu, la categoria 52 kg, iar medaliile de bronz au fost obținute de Maria Iatagan, la categoria 52 kg, Mario Anghel, la categoria 46 kg și Emanuel Preda, la categoria 55 kg. Mai trebuie spus că CSM Pitești s-a clasat pe locul I la Under 15 și pe locul III la Under 13.