Marți, 20 decembrie, la Automobile Dacia, administrația companiei și sindicatul au ajuns în sfârșit la un acord privind contractul colectiv de muncă. După întâlniri repetate și discuții uneori cu accente dure, echipa de negociere a Sindicatului Automobile Dacia, condusă de liderul Viorel Ungureanu, a reușit să obțină o majorare a pachetului salarial cu 900 lei, creșterea salarială generală în ianuarie pentru operatori și funcționari (L4A și L4B) urmând să fie de 700 lei. Pentru tactul de care a dat dovadă în fruntea echipei sindicale de negociere, obținând și alte avantaje financiare de care vor beneficia angajații companiei, dar și pentru că a reușit să evite declanșarea unui conflict de muncă, acțiune ce se profila în luna ianuarie, îl desemnăm pe liderul Viorel Ungureanu Omul Săptămânii.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii