Web Analytics
scris vineri, 21.02.2025

VIDEO. Percheziții în Argeș. Polițiștii au ridicat șapte bolizi de lux

VIDEO. Percheziții în Argeș. Polițiștii au ridicat șapte bolizi de lux

Polițiștii de investigații criminale din Argeș au făcut două percheziții domiciliare, joi dimineața, 20 februarie, la imobilele folosite de un bărbat de 68 de ani, din comuna Cetățeni, într-un dosar penal ce privește săvârșirea infracțiunii de tănuire.

Cercetările polițiștilor au arătat că bărbatul ar fi deținut mai multe autoturisme de lux despre care există indicii că ar proveni în urma unor infracțiuni de furt și abuz de încredere comise pe teritoriul Marii Britanii.

Cu ocazia perchezițiilor domiciliare au fost găsite cinci autoturisme de lux și două autoutilitare, dar și sumele de 45.000 de lire sterline și 14.000 de lei, care nu au putut fi justificate.

Polițiștii au indisponibilizat cele 7 autovehicule și sumele de bani găsite cu ocazia perchezițiilor domiciliare, în valoare totală de peste 400.000 de euro.

Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor comiterii infracțiunii, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Câmpulung.

Citește și Direcţia Silvică Argeş e în top la prime de pensionare: 714.982 lei pe 2024

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită