Web Analytics
scris sâmbătă, 02.05.2026

Video. O mașină a luat foc lângă Pitești, pe autostradă

Un eveniment rutier a avut loc sâmbătă, 2 mai, în Argeș. Este vorba despre un incendiu izbucnit la o autoutilitară pe Autostrada A1, la km 92-93, pe sensul Bucuresti – Pitesti.

Evenimentul s-a soldat doar cu pagube materiale, flăcările manifestându-se la la nivelul compartimentului motor și al cabinei autovehiculului.

Potrivit celor de la Inspectoratului pentru Situații de Urgență Argeș, din primele cercetări efectuate la fața locului, cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric.

Evenimentul nu s-a soldat cu victime.

Citește și: Argeș. Noapte fierbinte pentru pompieri. Opt persoane evacuate din bloc

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...