Pentru ca proiectele care sunt în desfășurare la Câmpulung să aibă un rezultat pozitiv și pentru camunicipiul să se încadreze pe lista de Smart City, viceprimarul Nicolae Zaharia a hotărât să-și angajeze consilier personal pe o perioadă de minim cinci luni. Acesta a găsit omul potrivit, astfel că, ajutorul său care ocupă funcția de consilier este Petrut David, un absolvent a doua facultăți Drept și Arte, care de astăzi și-a început activitatea la Primăria Câmpulung. În momentul de față, cei doi au în prim-plan proiectul „Câmpulung 2021- Capitala scrisului românesc” și de urgentarea procesului de identificare și atribuire a locurilor de parcare, de care Nicolae Zaharia spune că nu a mers așa cum și-a dorit.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
In astfel de situație, totul este o cardeală.
Deci , așa mare om , are nevoie de ,, consilier personal ,, pentru o perioadă așa lungă, 5 luni ???
Este normal hoțeala asta pe bani publici ?
Vrei consiliere, tocmeste bre’ nenea , omul de seamă al orașului, tocmeste o firmă SPECIALIZATĂ să îți facă asta si la revedere!
Daca as avea o putere , a-și demite pe toți ăștia cu consilieri personali.
Noi plătim ca unii să facă praf niște bugete, cum a făcut inclusiv marea primarită Lasconi care de sărbători, anul trecut a trimis la lume in poștă, felicitări. Rusine să vă fie , ca noi nu avem bani și voi ne trimiteți felicitări și va dați bani între voi pe consiliere!