Echipa feminină de oină a CS Dacia Mioveni 2012 care a cucerit titlul de vicecampioană a României la Campionatul Național de Oină de la Băilești, județul Dolj, a fost felicitată săptămâna trecută de conducerea clubului. Echipa din Mioveni a concurat cu un lot format din 13 sportive (junioare I și II). Echipa junioare II a obținut locul al doilea, devenind vicecampioană a României, iar echipa junioare I a reușit să se claseze pe poziția a treia. Reprezentanţii clubului le-au mulţumit sportivelor, antrenorului Filofteia Dumitru, coordonatorul secției, Dumitru Voiculescu, conducerii Primăriei, dar şi părinţilor, care au fost mereu alături de clubul din Mioveni. Reamintim că în perioada 24-26 iunie 2016, oraşul Mioveni va fi gazda Campionatului Naţional de Minioină şi Oină Junioare III. M.I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii