Avem detalii de la IPJ Argeș în legătură cu accidentul produs în dimineața zilei de vineri, 21 aprilie, pe DN 65, pe raza localității Lunca Corbului, când o mașină a intrat într-un cap de pod.
Citește și: Accident la Lunca Corbului. Doi răniți, scoși de pompieri dintre fiare!
Din verificările preliminare efectuate de polițiștii Serviciului Rutier Argeș s-a stabilit că un tânăr în vârstă de 21 de ani, din comuna Corcova, județul Mehedinți, care se deplasa pe DN 65, pe raza localității Lunca Corbului, din direcția Slatina spre Pitești, în împrejurări care vor fi stabilite din cercetări, a pătruns pe sensul opus de deplasare și a ieșit în afara părții carosabile, intrând în acel cap de pod, potrivit sursei citate.

Urmarea: toți cei trei ocupanți ai mașinii, respectiv conducătorul auto, de 21 de ani, precum și un alt tânăr, de 22 de ani, și un minor, de 14 ani, au suferit leziuni, fiind transportați la spital.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă pentru stabilitea tuturor împrejurărilor în care a avut loc acest eveniment rutier.
(sursa foto reprezentativă: Info Trafic Pitești)
0 Comentarii