Web Analytics
scris luni, 11.10.2021

Universitatea Pitești trece în sistem online!

       Consiliul de Administrație al Universității din Pitești, întrunit în ședință extraordinară, a decis luni, 11.10.2021, trecerea activităților didactice în scenariul roșu (online). Motivarea deciziei are la bază:

  • Depășirea pragului de 6 la mie cazuri confirmate pe raza municipiului Pitești;
  • Metodologia de desfășurare a activităților didactice pentru anul universitar 2021 – 2022;
  • Consultarea studenților privitoare la opțiunile de derulare a activității;
  • Solicitarea celor două sindicate din UPIT.

Citește și Coronavirus la Universitatea Piteşti. S-a interzis accesul în clădirea rectoratului

„În speranța depășirii provocărilor generate de pandemia COVID, vom încerca să conservăm valorile care au consacrat învățământul universitar argeșean adăugând ca dimensiune complementară sistemul online prin platforma e-learning”, anunță conducerea universității piteștene.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...