Rectorul Universității Pitești, Ionel Didea, își continuă eforturile de lărgire a sferei relaționale a instituției pe care o conduce, iar ultimul său demers în acest sens este legat de stabilirea unei colaborări cu Casa Regală a României. La propunerea sa, în Senatul Universității s-a decis ca un număr de studenți, care va fi stabilit ulterior, să beneficieze de burse regale de excelență, ca o recunoaștere a meritelor lor la învățătură. La rândul său, Universitatea Pitești a hotărât să-i acorde o distincție MS Regele Mihai, mai precis Titlul de Doctor Honoris Causa, cel mai probabil în cadrul festivităților de aniversare a 50 de ani de existență a UPIT, programate pentru luna noiembrie. (ELECTRO-CUTARE)
Preparate de boierime la Zilele Câmpulungului
Prețurile au fript mai rău ca frigăruile De la Primărie până la capătul neterminat al Bulevardului...
0 Comentarii