Printre cei 18 candidați la Primăria Generală a Municipiului București se află nu doar Florin Călinescu, un apropiat al Argeșului, ci și un muscelean departe de casă. John Ion Banu, un inginer originar din Stoenești, stabilit în Statele Unite ale Americii, dorește să-i ia locul Gabrielei Firea în fruntea celei mai mari localități din țară. Este unul dintre cei mai bogați candidați, având vilă și piscină și dolari în conturi, însă succesul politic ca lider al Partidului Naţiunea Română nu este pe măsura succesului său în afaceri.
John Banu se află la a treia candidatură pe pământ românesc, după ce anul trecut și-a încercat șansele și la europarlamentare și la alegerile pentru Președinția României.
C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/03/apa-300x200.jpg)
Apă Canal 2000 SA Pitești: Noi facilităţi puse la dispoziţie prin serviciul de Call Center
Începând cu data de 01.08.2024, orice client al societății Apă Canal 2000 poate apela serviciul...
0 Comentarii