A 15-a ediţie a Festivalului Internaţional de Film Ecologic şi Turistic – „Document.Art” s-a desfăşurat şi în acest an, tot la Câmpulung, cu vizionarea a 39 filme documentare de pe toate continentele. În 1994 prima ediţie s-a desfăşurat la Câmpulung pentru ca, de-a lungul timpului, alte trei ediţii, printre care şi cea de anul acesta, să se ţină tot pe meleaguri muscelene. Din cele aproape 50 de ţări intrate în competiţia pentru marele premiu disputat săptămâna trecută la Câmpulung, de Zilele Municipiului, filmul „The Latent City”, produs de indianul Krishnendu Bose, a primit trofeul cel mare. Ioana Ştefan
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii