Altă demisie la ALDE. Ionuț Olariu, consilier local în Consiliul Local Pitești, a părăsit ALDE pentru a se alătura partidului PRO România Argeș. Reamintim că, de curând, alți doi argeșeni au plecat din formațiunea condusă la nivel central de Călin Popescu Tăriceanu. Este vorba de Andrei Gerea, care s-a înscris în RE:START și senatorul argeșean Iani Popa, întors la PNL. Ionuț Olariu explică decizia sa: „Unul dintre motivele pentru care am ales să plec din ALDE este acela că partidul, din cauza unor erori apărute în urma deciziilor luate de liderii formațiunii, a avut un parcurs descendent, ajungând, din nefericire, la ultimele alegeri, sub pragul electoral. Nu văd cum și-ar putea reveni ALDE. (…)”. Ionuț Olariu are 31 de ani. Este licențiat în Științe Economice și absolvent al unui master în Management în Administrație și Servicii Publice.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii