U Cluj – FC Argeș 1-1. Alb-violeții urcă o poziție în clasament

de | 14.11.2022 20:12 | Actualitate, Home, Sport

U Cluj și FC Argeș au remizat, 1-1, în penultimul meci al rundei 18 din Superliga. U Cluj a avut prima mare ocazie a partidei în minutul 3, când Thiam a reluat în picioarele lui Straton din marginea careului mic.  Dacă ardelenii au ratat, FC Argeș a reușit să deschidă scorul în minutul 18, prin Garita.

Piteștenii aveau să intre în avantaj la pauză, deși  clujenii au mai avut două ocazii de gol, în min 26 și 38, prin Lorand Fulop. Trupa lui Neagoe reușește în cele din urmă să marcheze. Remacle a egalat la capătul unei faze la care întreaga defensivă a oaspeților s-a apărat îngrozitor ( min 61).

N-au mai fost ocazii mari până la final. Acest rezultat o urcă o poziție în clasament pe FC Argeș și o păstrează pe U Cluj pe 13, loc de baraj. După finalul meciului a avut loc un conflict între cei doi antrenori, Eugen Neagoe și Marius Croitoru, care au fost la un pas de a se lua la bătaie.