Un tânăr în vârstă de 22 de ani a fost reținut pentru băuturi furate. Joi, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Pitești au continuat cercetările în dosarul penal de furt și l-au reținut pe tânărul din Mărăcineni pentru 24 de ore.
Polițiștii au aflat că „în ziua de 21 februarie a.c., tânărul ar fi sustras, dintr-un supermarket, mai multe sticle de băuturi alcoolice, în valoare de aproximativ 450 de lei”.
Citește și Video. Percheziții în Argeș pentru destructurarea unei grupări care fura produse petroliere! Patru persoane reținute!
Urmează ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat în fața Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
0 Comentarii