1 aprilie 2018 înseamnă pentru doamna profesoară de biologie Steliana Stănescu împlinirea frumoasei vârste de 90 de ani. Plecată din Rucăr de mică, a reușit să parcurgă toate treptele profesionale, de la învățătoare până la director de școală generală, de unde a și ieșit la pensie. Multe generații de copii au pășit pragul Școlii Generale Nr. 1 din Piteşti și au ajuns apoi să practice diverse meserii precum medici, ingineri sau avocați. Cu toții cred că-și aduc aminte de școala generală și de doamna directoare Steliana Stănescu. Gânduri bune și din partea familiei – copii, nepoți, strănepoți – și îi dorim din tot sufletul un La Mulți Ani, viață lungă și liniștită în continuare, pentru că noi avem nevoie de ea.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii