Centrul Cultural Pitești și Asociația Eurosenior a Pensionarilor și Expropriaților din România au organizat marți, 15 martie spectacolul muzical sub genericul „Îți mai aduci aminte, Doamnă…”, susținut de Ansamblul Folcloric Doruri Argeșene. Manifestarea, dedicată Zilei Internaționale a Femeii a strâns aproape o sută de participanți. D.G.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii