Casa de Cultură „Adriana Trandafir”, Primăria și Consiliul Local Bascov organizează sâmbătă 7 martie, spectacolul „Un trandafir pentru fiecare”. Doamnele și domnișoarele sunt așteptate cu drag, de la ora 17,00, în sala de spectacole a casei de cultură, intrarea fiind liberă. Ansamblul „Doina Bascovului” și invitatul special Constantin Enceanu le vor încânta cu un program special.
C.S.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii