Centrul Cultural Pitești a pregătit două manifestări foarte interesante pentru această săptămână.
Miercuri, 13 februarie, de la ora 17,00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții, dezbaterea interactivă cu tema „Realitatea subterană”, susținută de ing. Gabriel Cazan, scriitor, în cadrul proiectului de dezvoltare personală, sub genericul „Viața merge înainte”, coordonat de poeta Simona Vasilescu.
Joi, 14 februarie, de la ora 17,30, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții, spectacol de folclor, susținut de copii și tineri care urmează cursul de canto popular, sub îndrumarea profesorului Valentin Grigorescu, la Centrul Cultural Pitești, eveniment care se înscrie în proiectul cultural-educativ „Tradiții muntenești”.
M.S.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/afis-Mioveni-225x300.jpg)
Folclorul autentic, din nou la Mioveni! Trei seri de spectacol în august
În perioada 2-4 august va avea loc cea de-a V-a ediție a Festivalului-Concurs Național de Folclor...
0 Comentarii