Astăzi, pe teritoriul orasului Ștefănești, la toate bisericile s-a tras clopotul la ora 11 și s-a ținut o slujbă Te Deum. Copiii tuturor școlilor din Ștefănești însoțiți de catedre didactice au participat cu multă însuflețire la acest moment care marchează Centenarul Unirii Basarabiei cu România. De asemenea și la Schitul Florica a fost celebrată o slujbă Te Deum pentru Unirea Basarabiei cu România.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii