Publicistul și istoricul Sevastian Tudor și-a lansat cartea „Județele Argeș și Mușcel, în perioada celui de-Al Doilea Război Mondial (1939-1945)”, joi, 23 septembrie, la Muzeul Județean Argeș. Sevastian Tudor a fost manager al Teatrului „Alexandru Davila”, director al Direcției de Cultură Argeș și muzeograf la Muzeul Golești. Pentru noua apariție tipografică, care prezintă amănunte interesante din istoria Argeșului și Muscelului, Jurnalul de Argeș îl desemnează pe Sevastian Tudor – Omul Săptămânii.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii