În cadrul şedinţei Senatului din 21 martie, Rectorul Universităţii din Piteşti, Conf.univ.dr. Dumitru Chirleșan (foto) a prezentat formula noii echipe manageriale pentru mandatul 2016-2020. Votul membrilor Senatului a fost exprimat în unanimitate pentru propunerile făcute. Astfel, au fost numiţi prorectori: pentru Calitatea învăţământului prof. univ. dr. Viorel Nicolae, cadru didactic la Facultatea de Mecanică și Tehnologie; pentru Cercetare, competitivitate şi informatizare – prof. univ. dr. Silviu Ioniță, cadru didactic la Facultatea de Electronică, Comunicaţii şi Calculatoare; pentru Colaborare internaţională – conf.univ.dr. Emanuel Soare, cadru didactic la Facultatea de Ştiinţe ale Educației; la Relaţia cu mediul socio-economic, cu studenţii şi monitorizarea inserţiei absolvenţilor pe piaţa muncii – a fost numit conf. univ. dr. Adrian Sămărescu, cadru didactic al Facultăţii de Litere. A.C.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii