Pe 24 mai, Judecătoria Pitești a admis contestaţia formulată de directorul AJVPS Argeș, Constantin Istrătescu, împotriva Ordonanței de instituire a măsurilor asiguratorii în dosarul Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș în care acesta este cercetat pentru abuz în serviciu, fals intelectual și uz de fals. Este vorba de ultramediatizatul dosar al celor 30 de mistreți vânați fără autorizație. Magistrații piteșteni au dispus desființarea măsurii asiguratorii instituite asupra cotei de 1/1 din locuința din Pitești, de pe str. Victoriei, aparținând lui Constantin Istrătescu, sentința rămânând definitivă. Asta după ce, la începutul lunii, Constantin Isttrătescu a scăpat și de măsura controlului judiciar pe care o ceruseră procurorii în același dosar.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii