De la 1 ianuarie a.c., Poliția Municipiului Pitești are un nou comandant, în persoana comisarului-șef Iulian Olteanu. Acesta este împuternicit până la organizarea concursului pentru acest post, concurs ce va avea loc la sfârșitul lunii ianuarie. Iulian Olteanu a fost înainte adjunct al Poliției Pitești și a avansat datorită faptului că cel care deținea funcția de comandant, comisarul-șef Dorin Mihai, unul dintre cei mai experimentați polițiști argeșeni, a ieșit la pensie. (ELECTRO-CUTARE)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii