# Noutăţi din declaraţia de avere a lui Armand Chiriloiu
Conform ultimei declarații de avere completate, semnate și postate pe site-ul Romsilva în luna mai, șeful Direcției Silvice Argeș, Armand Chiriloiu, se menține în topul celor mai bogați angajați ai statului. Deși la bunurile mobile și imobile deținute până acum Chiriloiu a suferit câteva așa-zise ”pierderi”. De exemplu, a dat cu împrumut suma de 230.000 lei, în decembrie 2019, către SC Inovativ Decor SRL. De asemenea, după ce, în 2018, Armand Chiriloiu și soția Alina, angajată a Ocolului Silvic Pitești, au donat suma de 228.227 lei fiicei Irina, acum, în 2020, a venit rândul fiului Adrian să primească o donație grasă de la părinți. Astfel, soții bugetari Chiriloiu au donat băiatului peste 100.000 de euro, 484.945 în lei. În plus, mai găsim în noua declarație de avere a lui Armand Chiriloiu două suprafețe de teren forestier, în dreptul cărora scrie ” donație” în comuna Moșoaia.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/01/17/9-Emanuel-Croitoru-1537-300x172.jpg)
Agentul Emanuel Croitoru şi încă un coleg de la Rutieră au fost condamnaţi cu suspendare
Ei au falsificat un proces verbal de contravenție ca să scape un coleg, pe șoferul comandantului...
0 Comentarii