Din concursurile pentru posturile de directori de școli s-a ținut până acum etapa scrisă, eliminatorie. De regulă, de la școli a participat doar câte un candidat pe post – cei care au primit și semnalul că ar fi agreați ori cel puțin așa a înțeles lumea. Unii însă n-au luat note de trecere și acum toți sunt confuzi. Candidații picați nu știu ce să facă, funcția lor pe care oricum o ocupă, dar provizoriu, fiind în aer. Nimeni din școala lor nu știe cine ce note a luat, că rezultatele sunt anonimizate de inspectorat. Nici nu îndrăznește cineva să întrebe, nici respectivii nu spun, ci discută doar cu apropiații, că ar mai putea să mai fie o sesiune suplimentară pentru picați. Doar n-o să se lase feudele publice pe mâna oricui!
(ELECTRO-CUTARE)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii