Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi” va intra în reabilitare energetică. Opt unități de învățământ din Pitești sunt deja în etapele de proiectare sau execuție a proiectelor finanțate prin PNRR.
„Reabilitarea energetică a Școlii Gimnaziale ”Tudor Arghezi” înseamnă modernizarea sistemelor de încălzire, furnizare apă caldă, climatizare, instalații electrice, dar și instalarea de panouri fotovoltaice. Vor fi montate și 2 stații de încărcare rapidă pentru vehicule electrice cu 4 puncte de încărcare!”, a transmis primarul Cristian Gentea.
Citește și Luminițele de la Pitești se aprind pe 1 Decembrie
Contractul de lucrări, în valoare de 10.714.801,97 lei fără TVA, a fost semnat cu S.C Delta Termo Construct. Durata de proiectare și execuție este de 12 luni.
0 Comentarii