Veste bună pentru școala privată Lexford Castel din Pitești. De curând, unitatea școlară a primit acreditarea claselor 0-IV și autorizarea pentru clasele V-VIII din partea comisiei ARACIP, instituție care realizează activitatea de evaluare și acreditare a furnizorilor de educație din învățământul preuniversitar.
Managerul Lexford Castel, Cătălin Gherzan, este recunoscător echipei sale, pe care a felicitat-o într-o postare pe Facebook: „În urma evaluării comisiilor ARACIP, cu mândrie și respect mulțumesc echipei Lexford pentru profesionalismul și devotamentul îndreptat spre educație, pentru pregătirea copiilor în vederea unui viitor mai bun. (…) Sunt mândru de voi!”
Cătălin Gherzan a mulțumit public educatorilor, învățătorilor și profesorilor: Elena Purcărea, Sandu Cristina, Loredana Zăvoianu, Elena Dumitru, Calciu Ancuța, Nina Ionescu, Loredana Enăchescu, Roxana Ene, Trif Mădălina, Camelia Bodîrlău.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii