Web Analytics
scris luni, 25.10.2021

S-a stins din viață jurnalistul argeșean Mihai Bădescu!

Mihai Bădescu, cunoscutul jurnalist al județului Argeș, s-a stins din viața în această dimineață la Spitalul Județean Pitești, după ce a fost confirmat pozitiv cu Covid-19.
Acesta și-a desfășurat activitatea de jurnalist, aproximativ 15 ani, în redacția săptămânalului nostru „Jurnalul de Argeș”, fiind cunoscut în presa argeșeană și prin proiectele în care s-a implicat.
Mihai Bădescu a decedat la vârsta de 52 de ani la secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Pitești. Pneumonia severă provocată de virusul COVID 19, împreună cu alte suferințe medicale au condus la decesul acestuia.
De astăzi, Mihai Bădescu rămâne în amintirea colegilor jurnaliști argeșeni!
Dumnezeu să-l odihnească! 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...