Echipajele SMURD au intervenit la 24 de cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, la 4 dintre acestea s-a deplasat echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă.
Un echipaj cu ambulanța SMURD de terapie intensivă mobilă de la Detașamentul de Pompieri Pitești a intervenit în localitatea Oarja, la un pacient de 54 de ani, care prezenta contuzie toraco-abdominală și fractură la antebrațul drept, în urma unei căzături de pe o scară.
M.I.
0 Comentarii