scris vineri, 29.12.2023

România a câştigat turneul internaţional de handbal masculin Trofeul Carpaţi Niro

Echipa națională de handbal masculin a României a obținut victoria în cadrul turneului internațional Trofeul Carpați Niro, după ce a învins echipa Georgiei cu un scor de 31-25 (14-14). Partida a avut loc vineri seara, la Pitești Arena.

În prima repriză a partidei, echilibrul și-a spus cuvântul, niciuna dintre echipe nu a reușit să obțină un avantaj mai mare de un gol. La pauză, scorul a fost în impas, 14-14, însă echipa națională a României a reușit să se desprindă în partea secundă, marcând cinci goluri consecutive la 17-17.