Web Analytics
scris joi, 22.07.2021

Robert Glință a dus steagul Piteștiului la Tokyo

Campionul Robert Glință a dus cu mândrie steagul Piteștiului, la Tokyo, acolo unde vor începe Jocurile Olimpice, Acesta s-a fotografiat chiar în fața bazinului în care va concura!
Piteșteanul a început antrenamentele, iar în perioada următoare va lua startul la cea de-a doua sa Olimpiadă.
Primarul Cristian Gentea a făcut public mesajul de recunoștină pe care îl are pentru înotător:
Pentru cuvântul ținut, i-am mulțumit, i-am urat succes și, alături de întreg orașul Pitești, îi țin pumnii pentru a cuceri medalia de aur!
Robert, te așteptăm acasă cu cea mai strălucitoare medalie!
Credem în tine, în valoarea și în potențialul tău!, a scris edilul pe site-urile de socializare.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...