Rapid – CS Mioveni 2-1. Luckassen marchează în ultimele minute, iar giuleștenii egalează pe Farul

de | 18.09.2022 00:02 | Actualitate, Home, Sport

CS Mioveni a fost înfrântă de Rapid, 2-1, în Giulești. Rapid obține a 8-a victorie stagională și o egalează pe Farul în fruntea clasamentului, ambele cu câte 24 de puncte. CS Mioveni rămâne penultima, cu 6 puncte.
Giuleștenii au început bine meciul. În minutul 8 au zguduit plasa prin Papeau, dar reușita avea să fie anulată pentru un ofsaid, după o analiză de 6 minute în camera VAR.
Stoican a profitat de întrerupere pentru a face câteva reglaje din mers, iar în minutul 22 Mioveni a reușit să deschidă scorul. Scarlatache a câștigat duelul aerian cu Papeau și l-a învins pe Moldovan. Argeșenii nu s-au bucurat prea mult. Vlad Pop a văzut al doilea cartonaș din partea lui Mladinovici și a fost eliminat. Era minutul 34.În minutul 40 a venit golul egalizator al lui Sefer.

Rapid a fost salvat de Kevin Luckassen. Aflat la primul meci sub comanda lui Mutu, vârful olandez a punctat în minutul 88.