Web Analytics
scris marți, 23.06.2026

Toate intrările în oraș vor fi modernizate. Primarul Gentea a notificat Vama Pitești

Primăria Municipiului Pitești continuă programul de reabilitare a căilor de acces în oraș, obiectivul asumat fiind ca toate intrările în municipiu să arate exemplar.

Un prim exemplu de succes este Calea Drăgășani, zonă care a primit un aspect complet reînnoit, dar și modelul de amenajare folosit la Podul peste Râul Doamnei a lăsat o impresie excelentă locuitorilor și turiștilor.

Următoarele pe listă sunt intrările dinspre autostrada A1 și dinspre Bascov. „Ne vom ocupa curând de intrarea dinspre A1, mai ales că am notificat din nou Vama Pitești cu privire la modul dezastruos în care este întreținută clădirea, precum și de intrarea în Pitești dinspre Bascov”, spune primarul Cristian Gentea.

Citește și Spiritul de salvator nu are program: Un pompier a intervenit în timpul liber la un accident de motocicletă

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...