Ca urmare inițiativei unui piteștean, începând de mâine, 1 iunie și până pe 3 iunie, un container destinat colectării jucăriilor pentru copii defavorizați va fi amplasat în Piața Primăriei Pitești. Cererea a fost depusă miercuri, 30 mai, și a fost aprobată de către viceprimarul Zidaru care a menționat, însă, că solicitantul trebuie să asigure menținerea ordinei și curățeniei.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii