Puștii de la FC Argeș, rezultate notabile la Balkan Cup Brașov

de | 6.02.2023 18:13 | Actualitate, Home, Sport

Brașovul a găzduit acum câteva zile o nouă ediție a Balkan Cup, întrecere rezervată categoriilor de vârstă Under 8 – Under 12. La categoria fotbaliștilor născuți în 2011, au luat startul 32 de formații, cele mai bune din țară.

Clubul din Trivale a fost reprezentat la categoria Under 12 de două echipe pregătite de antrenorul Bogdan Vișan. Juniorii piteșteni au avut de înfruntat adversari precum FCSB, Academia Hagi, CSU Craiova, FCU Craiova și Farul Constanța.

FC Argeș Alb a terminat competiția pe locul 2, fiind învinsă în finală, 0-1, de Atletico Arad. Acesta a fost singurul gol încasat de piteșteni la competiția desfășurată pe teren sintetic, dar pe o vreme potrivnică. Cu cele 6 goluri marcate, Sasha Țuică a fost desemnat golgheterul turneului. Un rezultat notabil la această competiție a fost reușit și de FC Argeș Violet, victoria cu 1-0, în disputa cu Academia Hagi.