Doi minori în vârstă de 13 ani având asupra lor telefoane mobile au fost victime sigure pentru doi bărbați. Adulții le-au luat puștilor celularele după ce i-au amenințat și s-au dedat la acte de violență. Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Pitești au finalizat acum cercetările în acest dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată. Prejudiciul a fost recuperat şi restituit persoanelor vătămate. Dosarul a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunerea de trimitere în judecată.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii