Luni, la o zi după promovarea echipei FC Argeș în Liga I, Cristian Gentea, conducerea clubului din Trivale, staff-ul tehnic și suporteri au mers la statuia marelui fotbalist român Nicolae Dobrin din incinta complexului sportiv, acolo unde au depus o coroană de flori. Reamintim că duminică, 2 august, alb-violeții au terminat la egalitate în Trivale cu UTA Arad, scor 1-1 și au promovat în Liga I.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2020/08/Gentea-si-Ionut-Badea-la-statuia-lui-Dobrin-225x300.jpg)
Antrenorul Ionuț Badea și Cristian Gentea, la statuia lui Nicolae Dobrin
0 Comentarii