Web Analytics
scris miercuri, 20.04.2016

Primarul Pendiuc: „Au mai rămas nişte javre în Piteşti”

Primarul Tudor Pendiuc a organizat la Centrul Cultural o conferinţă de presă legată de Simfonia Lalelelor, însă discuţiile s-au purtat inevitabil mai mult legat de candidatura sa ca independent la Primărie. „După ce îmi voi depune candidatura, atunci poate fi cineva sigur că voi candida”, a spus Pendiuc. Tot actualul primar a făcut o declaraţie cu substrat şi legată de adversarii săi: „Piteştiul n-a fost curăţat în totalitate de câinii fără stăpăn… au mai rămas nişte javre în Piteşti.” Pentru a îşi putea depune candidatura la Primărie, Pendiuc are nevoie de cel puţin 1.500 de semnături, iar o mare parte deja le-a strâns.

 

Denis Grigorescu

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...