Primarul Virgil Baciu de la Corbi este rocker în devenire. Pe parcursul celor două zile de festival edilul a dansat până dimineață purtând un tricou negru cu sigla Festivalului Stonebird.
Cel mai spectaculos moment din ultima zi a festivalului a fost concertul formației The Rock. Și, deși concertul a început după ora 1.00 dimineața mii de fani au rămas în fața scenei. Organizarea a fost una impecabilă. În camping au fost peste 100 de corturi. Au beneficiat de tot confortul, inclusiv de dușuri.
Cel mai în vârstă rocker prezent la festival a fost din Ploiești și are 65 de ani. Duminică, în ultima zi de festival o parte dintre membrii formațiilor prezente în frunte cu Dave Evans, primul solist al trupei AC/DC au vizitat zona Corbi, inclusiv Mănăstirea Corbii de Piatră.
M.I.
0 Comentarii