Web Analytics
scris sâmbătă, 16.05.2020

Presshub. În piața Victoriei un grup ad-hoc a protestat negând realitatea Coronavirus

Protestul a fost inițiat pe Facebook de pe un cont creat în urmă cu câteva zile. Organizatorii au pretins că lumea va fi simultan în stradă la Brașov, Cluj și Sibiu. În orașele menționate a fost însă liniște.
La București au fost doar câteva sute de oameni. Unii erau susținători și simpatizanți ai PSD, persoane asociate unei publicații de propagandă rusească, versiunea în limba română, câțiva reprezentanți ai unei mișcări extremiste, dar și un fost politician, eliberat din închisoare, după ce a fost condamnat pentru infracțiuni de luare de mită și trafic de influență.
Jandarmeria a intervenit doar pentru a elimina din piață două persoane, una dintre ele a fost condusă încătușată la dubă. După cum se vede în imagini, oamenii nu respectau cerința de distanțare fizică. Unele persoane au fost ostile față de presă.

Citește mai departe pe Presshub

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...