Pe lângă situațiile limită, când timpul de reacție este foarte scurt, salvatorii argeșeni au și momentele lor de relaxare, în care își doresc ca timpul să treacă cât mai lent.
Joi, 6 octombrie, cu sprijinul Asociației sportive a luptătorilor argeșeni cu focul, a avut loc competiția de ciclism montan a pompierilor argeșeni, din cadrul Cupei 13 septembrie.
Citește și: Deputatul Aurel Bălăşoiu, după scandalul sexual: „Dumnezeu va da o furtună şi îmi va spăla faţa”
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/10/08/5CD8A825-7A77-4596-9C94-DF21C9FDE91E.jpeg)
Cursa a avut ca punct de plecare și sosire în Poienile Vâlsanului și punctul de întoarcere DN7C Transfăgărășan, iar clasamentul final a adus pe prima poziție un concurent din partea Detașamentul de Pompieri Curtea de Argeș, unul din partea Gărzii de Intervenție Vedea, iar cel de al treilea loc a fost ocupat de către un reprezentant al Detașamentului Mioveni.
0 Comentarii