Deși sunt raportate destul de multe cazuri de viroze respiratorii și chiar de gripă, informațiile referitoare la îmbolnăvirile Covid nu sunt alarmante. La Spitalul Județean de Urgență din Pitești, vineri, 13 ianuarie, se aflau doar opt pacienți confirmați cu virusul SARS-CoV-2.
Citeşte şi: Cât mai este perioada de izolare la pacienții Covid
Cristina Mihaela Cazacu, purtător de cuvânt al unității medicale, ne-a precizat că șapte dintre ei sunt tratați la etajul al VIII-lea al spitalului, acolo unde este creat un sector special. Iar la ATI, tot vineri, se afla un singur bolnav Covid.
0 Comentarii