Primăria Pitești anunță că miercuri, 14 decembrie, de la ora 10:30, semafoarele din intersecția străzilor Exercițiu și Smeurei vor fi oprite pentru desfășurarea lucrărilor aferente proiectului „Crearea unui sistem de management al traficului și măsuri pentru gestionarea durabilă a parcărilor în municipiul Pitești”, în vederea punerii în funcțiune a noii soluții semaforizate.
Citește și: Sindicatul Dacia nu acceptă o creștere salarială de 300 lei! ”Oferta administrației e meschină!”
Participanții la traficul rutier sunt rugați să ruleze cu atenție sporită, până la remedierea situației, și să respecte regulile de circulație pentru evitarea incidentelor nedorite – mai comunică reprezentanții Primăriei.
0 Comentarii