Polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe, și au reținut un bărbat în vârstă de 24 de ani, din municipiul reședință de județ.
Citește și: O nouă zi de sărbătoare în România. Legea a fost promulgată
Din cercetări s-a stabilit că, în ziua de 28 noiembrie, cel în cauză, fiind sub influența alcoolului, ar fi agresat fizic doi bărbați, lovindu-i cu pumnii, potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș.
După administrarea probatoriului, luni, 4 decembrie, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca, marți, 5 decembrie, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
0 Comentarii